Haber

SASKİ’den Hendek’te sudaki bulanıklığı yerinde inceledi

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (SASKİ) heyeti, meydana gelen sarsıntı nedeniyle su kaynağında bulanıklık oluşan Hendek ilçesindeki çalışmaları yerinde inceledi.

Merkez üssü Düzce Gölyaka olan zelzele bölgesinin Hendek’in içme suyu kaynağı Dikmen bölgesine yakınlığından ötürü ilçenin su kaynağında bulanıklık meydana geldi. İçme suyu kaynağında meydana gelen bulanıklığın giderilme çalışmaları ise tüm süratiyle devam ediyor. Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem Yüce’nin talimatıyla bölgeye acilen ulaşan heyet, kaynağın temizlenmesi ve su tahlillerinin yapılması için harekete geçti.

SU DÜZEYİ OLAĞANA DÖNENE KADAR TAKIMLAR SAHADA

Temiz suyun bölgeye tekrar kesintisiz biçimde ulaştırılması için çalışmaları titizlikle yürüttüklerini söz eden SASKİ heyeti, “Depremin merkez üssünün Hendek ilçemizin su kaynağına çok yakın olması sebebiyle kaynakta bulanıklık meydana geldi. Gruplarımız alanda çalışmalarını sabahın birinci ışıklarından itibaren yürütüyor. Bizler de Sakarya Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Ekrem Yüce’nin talimatıyla bölgeye gelerek devam eden çalışmaları yerinde inceledik. Bölgeden alınan su numunesinin sıklıkla tahlili yapılıyor. Çalışmalar boyunca bölgede su kesintisi yaşanabilir. Vatandaşlarımızın elde olmayan nedenlerden dolayı olumsuz etkilenmemesi için suyun kıymetleri olağan düzeye düşene kadar gruplarımız çalışmalarını sonlandırmayacak” sözleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu