Ekonomi

Li Qiang, Rusya Başbakanı ile telefon görüşmesi yaptı.

Çin Başbakanı Li Çiang, bugün Rusya Başbakanı Mihail Mişustinile bir telefon görüşmesi yaptı

Li Qiang, iki liderin stratejik rehberliğinde Çin-Rusya kapsamlı stratejik işbirliğinin ve yeni dönemde paydaş bağının yüksek bir gelişme düzeyine ulaştığını belirtti.

Çin-Rusya çıkarlarının ittifak yapmama, çatışmama ve üçüncü şahısları hedef almama ilkelerine bağlı olduğundan bahseden Li Qiang, geçtiğimiz günlerde Çin Devlet Başkanı’nın Xi JinpingRusya’yı ve Rus Devlet Liderini ziyaret ettiğini Vladimir PutinKendisinin ve iki ülkenin işbirliği için yeni bir yönü işaret eden ortak bir plan çizdiğini hatırlattı.

Li Qiang, iki ülkenin hükümet dairelerinin iki liderin değerli fikir birliğini yerine getirmesi ve Çin-Rusya pragmatik işbirliğinin yeni gelişimini her zaman desteklemesi gerektiğini vurguladı.

Mihail Mişustin, mevcut Rus-Çin bağlantılarının tarihin en yüksek seviyesinde olduğuna dikkat çekti.

Xi Jinping’in Rusya ziyaretinin Rusya-Çin çıkarlarında yeni bir sayfa açtığını kaydeden Mihail Mishustin, Rusya ile Çin arasındaki kapsamlı stratejik iş birliği ve ortaklık ilişkisine değer verdiklerini ve Çin ile yeterli komşuluk ve dostluğu güçlendirmeye ve pratik derinleştirmeye hazır olduklarını kaydetti. işbirliği. .

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu

Bu yazı ilk olarak Hibya Haber Ajansı’nda yayınlanmıştır.

haber-akcakoca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu