Haber

İzmir’e yatırım gelmiyor, kronik sorunlar yaşanıyor

DEVA Partisi İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, “İzmir yıllardır hükümetten hak ettiği yatırımları alamıyor. Bu da kronik sorunlara yol açıyor.” söz konusu.

Ösen, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında kendi seçmeni olan İzmir’in sorunlarını anlattı.

Göreve geldikleri ilk günden bu yana İzmir’in sorunlarını gündeme getirmeye çalıştıklarını belirten Ösen, İzmir’de yıllardır devam eden projelerin “yılan hikayesine” dönüştüğünü iddia etti.

Bu projelerden birinin de İzmir-Ankara hızlı tren projesi olduğunu belirten Ösen, “Projenin 2017 yılında tamamlanması gerekiyor, 10 yıl önce döşenen raylar paslanmış, projenin tamamlanması için kaynak aktarılması gerekiyor.”

Ösen, “Ayrıca 2011 yılında Kuzey Ege Çandarlı Limanı Projesi’nin de temeli atıldı. Dünyanın en büyük 10 limanından biri olması planlanıyordu. Ancak bırakın en büyük limanı, limanı bile yok. Yine yıllardır ‘bitecek’ denilen Tire-Belevi yolu.” O da tamamlanmadı.” dedi.

Türkiye’nin 3. büyük şehri olan İzmir’de başkentle ulaşımı sağlayacak modern karayolunun bulunmadığını ve uçak seferlerinin yetersiz olduğunu savunan Ösen, “İzmir yıllardır devletten hak ettiği yatırımları alamıyor. Bu da kronik sorunlara neden oluyor.” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu